OVO NITKO NIJE OČEKIVAO: Je li Dalić odlukom u finalu otkrio potez za Euro!?

Naslovnica » OVO NITKO NIJE OČEKIVAO: Je li Dalić odlukom u finalu otkrio potez za Euro!?
slika: juzni.hr

Hrvatska nogometna reprezentacija trijumfirala je u Kairu nad domaćinom Egipatom rezultatom 4:2 pred impozantnih 90 tisuća gledatelja, osvajajući ACUD kup. Egipat je poveo u šestoj minuti golom Ramija Rabije, no Hrvatska je odgovorila sjajnim golom Nikole Vlašića u 21. minuti, izjednačujući rezultat. Potom je Hrvatska preuzela vodstvo u 57. minuti golom Brune Petkovića, a Andrej Kramarić je u 77. minuti povećao prednost na 3:1.

Lovro Majer je u 86. minuti postigao gol koji je potvrdio pobjedu Hrvatske, dok je domaćin uspio smanjiti poraz golom Mohameda Abdelmonema u sudačkoj nadoknadi. Ova pobjeda predstavljala je važan test za Hrvatsku pred Europsko prvenstvo u Njemačkoj, s generalnim probama zakazanim za početak lipnja protiv Makedonije i Portugala.

Unatoč poznatim imenima većine igrača koji će putovati u Njemačku, neka pitanja još uvijek ostaju otvorena, posebice u vezi s pozicijom lijevog beka. Dok je Borna Sosa dominirao na toj poziciji u proteklim godinama, postavlja se pitanje hoće li izbornik Dalić razmotriti alternativu na Europskom prvenstvu.

Jesu li potezi Dalića u vezi s Joškom Gvardiolom kopija Guardiolinih strategija? Gvardiol je ovog ljeta ostvario impresivan transfer u Manchester City, igrajući uglavnom kao lijevi bek. Također je igrao na istoj poziciji i u finalu ACUD kupa te na nekoliko prethodnih utakmica pod vodstvom Dalića.

Sosa nije imao uvjerljive nastupe na Svjetskom prvenstvu u Kataru, propustivši neke ključne kvalifikacijske utakmice. Barišić je također imao problema u svojem klubu Rangersima, što je rezultiralo smanjenom minutažom u ovoj sezoni.

Zanimljivo je da je Dalić na završnici Lige nacija, u utakmicama protiv Nizozemske i Španjolske, preferirao Ivana Perišića na poziciji lijevog beka, dok je Luka Ivanušec zauzeo mjesto na krilu. Stoga se postavlja pitanje tko bi bio najbolje rješenje za Hrvatsku na poziciji lijevog beka.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!