NAPOKON ZLATO: Sjajna Hrvatska osvojila turnir u Kairu! (VIDEO)

Naslovnica » NAPOKON ZLATO: Sjajna Hrvatska osvojila turnir u Kairu! (VIDEO)
slika: ZGportal Zagreb

Hrvatska reprezentacija trijumfirala je nad domaćinom Egipatom rezultatom 4:2 pred više od 90 tisuća gledatelja u Kairu, osvojivši tako ACUD kup.

Egipat je prvi poveo već u šestoj minuti, kada je Trezeguet uspješno izveo slobodni udarac, a Rabia je iz blizine postigao gol nakon odbijanca Labrovića. Unatoč dugoj VAR provjeri zbog mogućeg zaleđa, sudac Diouf je potvrdio pogodak.

KLIKNITE OVDJE I POGLEDAJTE JE LI BILO ZALEĐE!

Hrvatska je pokazala bolju igru nakon toga, izjednačujući u 21. minuti zahvaljujući sjajnom golu Vlašića. U 47. minuti, Hrvatska je zasluženo preuzela vodstvo, kada je Petković glavom postigao gol nakon kornera Modrića.

KLIKNITE OVDJE I POGLEDAJTE BOMBU VLAŠIĆA!

Treći gol postigao je Kramarić također glavom nakon ubačaja Majera iz prekida. Lovro Majer je potom zabio krasan gol s ruba 16 metara u 86. minuti, donoseći konačnih 4:2 za Hrvatsku. Egipat je uspio postići drugi gol u 94. minuti kada je El Shami glavom zatresao mrežu nakon kornera.

KLIKNITE OVDJE I POGLEDAJTE GOLČINA MAJERA!

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić napravio je čak osam promjena u startnoj postavi u usporedbi s polufinalom, zadržavajući samo Modrića, Brozovića i Gvardiola. Labrović je upisao premijerni nastup u prvom poluvremenu, dok je Kotarski debitirao u drugom dijelu.

Ovo je bila druga međusobna utakmica između Egipta i Hrvatske, prijateljskog karaktera. Prvi susret završio je bez pobjednika 2:2, gdje su strijelci bili Hossam Hassan za Egipat te Vugrinec i Cvitanović za Hrvatsku.