GOLIJADA U MAKSIMIRU: Baturina ušao s klupe i spasio prvaka!

Naslovnica » GOLIJADA U MAKSIMIRU: Baturina ušao s klupe i spasio prvaka!
slika: ZGportal Zagreb

Nekoliko sati nakon što je Velimir Zajec preuzeo mjesto predsjednika Dinama, Modri su na stadionu Maksimir pred 5.000 gledatelja pobijedili Slaven Belupo rezultatom 5:2 u susretu 26. kola SuperSport HNL-a, nastavljajući utrku za prvo mjesto.

Dinamo je povela 2:0 zahvaljujući golovima Tibora Halilovića (7. minuta) i Gabriela Vidovića (19. minuta), ali Slaven Belupo je uspio izjednačiti preko Ivana Lepinjice (22. minuta) i Mateja Šakote (59. minuta).

Sandro Kulenović je u 70. minuti pogodio iz kaznenog udarca, vraćajući Dinamo u vodstvo, a Martin Baturina je u 82. minuti postigao gol za 4:2. U sudačkoj nadoknadi Baturina je još jednom bio precizan iz jedanaesterca, postavivši konačnih 5:2.

Dinamo je sjajno krenuo, Halilović je već u sedmoj minuti pogodio s 20 metara. U 19. minuti Vidović je postigao drugi gol nakon gužve u kaznenom prostoru. No, Slaven Belupo se vratio u igru u 22. minuti kada je Lepinjica smanjio rezultat lijepim udarcem. Gosti su privremeno postigli drugi gol u 27. minuti, ali je VAR odlučio da je Murić bio u zaleđu.

U drugom poluvremenu, Slaven Belupo je uspio izjednačiti u 59. minuti preko Šakote nakon još jedne pogreške Halilovića. Međutim, Dinamo je povratio vodstvo u 66. minuti nakon dosuđenog kaznenog udarca za koji je Kulenović bio siguran. Konačnu pobjedu osigurao je Baturina s dva pogotka u 82. minuti i u sudačkoj nadoknadi.