Naslovnica » DINAMO IZGLEDAO POTPUNO IZGUBLJEN: No, kada imas Brunu Petkovića, imaš i titulu!
05.05.2024., stadion HNK Rijeka, Rijeka – SuperSport HNL, 33. kolo, HNK Rijeka – GNK Dinamo. Slavlje nogometasa Dinama nakon pogotka Brune Petkovic za izjednacenje 1:1. Bruno Petkovic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Dinamo je prevladao i posljednju prepreku na putu do naslova! Iako su odigrali loše prvo poluvrijeme, uspjeli su iz “zmajevog gnijezda” izaći kao pobjednici, dok su navijači pjevali: “Zagrebačka zvona zvone…”

Sada je Dinamo u povoljnoj poziciji. Imali su prednost i prije ovog meča, ali nakon još jednog uspjeha, ostala su im tri kola do kraja jedne od najuzbudljivijih sezona u povijesti HNL-a. Devet bodova je još u igri, a Dinamo bi već sljedećeg vikenda mogao osigurati naslov.

Ako Rijeka izgubi ili remizira u Varaždinu, a Dinamo pobijedi Osijek u Maksimiru sljedeće subote, naslov je njihov. Time bi osigurali sedam bodova prednosti i matematički bi im pripalo prvenstvo. To bi značilo novu ‘kantu’ u vitrinama, koja ima poseban značaj zbog teškog puta do nje.

“Bolje biti rođen sretan nego s talentom”, mogao je pomisliti Željko Sopić na poluvremenu derbija, kada je Rijeka imala 15 udaraca prema golu Dinama, a Dinamo nije ni jednom šutirao.

Rijeka je rijetko kad uspjela toliko ograničiti Dinamo kao u prvom poluvremenu derbija na Rujevici. Potpuno su usporili vezni red, što je umanjilo učinkovitost napada. Sergej Jakirović je postavio Petkovića i Kulenovića u napad, ali domaćin je bio bolji, agresivniji i motiviraniji. Mišić i Sučić gotovo da nisu postojali na terenu.

Zahvaljujući riječkoj nepreciznosti, rezultat je na poluvremenu ostao 0-0, što je značilo da domaćini nisu iskoristili svoje prilike.

Izgledalo je kao da je Dinamo došao po bod, a šampionski mentalitet nigdje se nije mogao vidjeti. To nije način na koji se igra odlučujuća utakmica. Kazna je stigla na početku drugog poluvremena kada je Rijeka dobila penal, iako je i Sopić možda ne bi dosudio. Pjaca je zabio, ali nije slavio, pokazujući sportski duh.

Ipak, Dinamo ima nešto što Rijeka nema: iskustvo u igranju velikih utakmica. Jakirović je uveo nekoliko promjena i vratio tim u red. Također, Dinamo ima Brunu Petkovića, golgetera kojeg mnogi kritiziraju. Ali on je igrač koji može preokrenuti utakmicu. Njegov potez donio je pobjedu i vjerojatno osigurao naslov prvaka. S četiri boda prednosti i tri kola do kraja, to je gotovo nemoguće izgubiti.

Još jedna zanimljiva stvar: Dinamo je imao strane suce u tri derbija ovog proljeća i u sva tri je pobijedio. Neke stvari se jednostavno poklapaju na čudesan način, piše germanijak.hr.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!