UVJERLJIVO: Rijeka se vratila na prvo mjesto! (VIDEO)

Naslovnica » UVJERLJIVO: Rijeka se vratila na prvo mjesto! (VIDEO)
slika: Tportal

U 31. kolu SuperSport HNL-a, Rijeka je uvjerljivo pobijedila Goricu s rezultatom 3:0 i time se vratila na prvo mjesto ljestvice. Prvi gol postigao je Marko Pjaca u 68. minuti fantastičnim udarcem glavom. Drugi gol zabio je Mirko Marić u 80. minuti, dok je treći pogodak postigao Bruno Goda preciznim udarcem u 90. minuti. Ova pobjeda omogućila je Rijeci da ponovno preuzme vodstvo u prvenstvu s dva boda prednosti ispred Dinama.

Marko Pjaca nije bio planiran za igru zbog problema s koljenom, ali je trener Sopić bio prisiljen uvesti ga zbog neuspjeha ekipe u probijanju obrane Gorice. Pjaca se odužio treneru postigavši ključni gol. Sopićeve zamjene su se pokazale ključnima, budući da je s Pjacom ušao i Mirko Marić, koji je postigao drugi gol i asistirao za treći.

Gorica je dobro započela utakmicu, kontrolirajući prvih dvadesetak minuta i stvarajući nekoliko prilika. Soldo je u drugoj minuti pokušao zabiti za Goricu, ali je Labrović bio spreman. Druga velika prilika za Goricu bila je Vujnovićeva, dok su s druge strane prijetili Obregon, Fruk i Janković. Rijeka je preuzela kontrolu nakon 20 minuta, ali je Gorica nastavila s discipliniranom obranom, ne dopuštajući domaćoj momčadi previše prilika.

Na početku drugog poluvremena Gorica je opet zaprijetila, s Mitrovićem u dobroj poziciji u 49. minuti, no odlučio je dodati loptu Vujnoviću umjesto pucati. Rijeka je spasila situaciju zahvaljujući Godi. Rijeka je u 57. minuti imala svoju najbolju priliku do tada, ali je Ivanović promašio glavom.

Preokret je došao u 68. minuti kad je Pašalić ubacio loptu, a Pjaca glavom postigao prvi gol. U 80. minuti Marić je zabio iz gužve u gostujućem šesnaestercu za 2:0. Devet minuta kasnije, Marić je asistirao, a Goda je zaključio pobjedu pogotkom za konačnih 3:0.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!