JADRANSKI DERBI: Pašalić junak utakmice, Rijeka korak bliže tituli! (VIDEO)

Naslovnica » JADRANSKI DERBI: Pašalić junak utakmice, Rijeka korak bliže tituli! (VIDEO)
slika: ZGportal Zagreb

U derbiju na Rujevici, Rijeka je pobijedila Hajduk rezultatom 1:0, čime se odvojila od Dinama na vrhu ljestvice s pet bodova razlike. Marco Pašalić postigao je jedini gol utakmice u 70. minuti. To je bila sedma uzastopna pobjeda Rijeke u svim natjecanjima i 12. pobjeda u 13 odigranih susreta ove godine. S druge strane, Hajduk je upisao četvrti uzastopni poraz, što ih je praktički eliminiralo iz borbe za naslov.

Ovaj derbi također je obilježen stranim sucima. Na Poljudu su suđenje dijelili Nijemac Daniel Siebert i Talijan Fabio Maresca, dok je na Rujevici susret nadzirao Rumunj Horatiu Fesnic.

Utakmica je započela čvrsto i bez previše rizika s obje strane. Prva prilika viđena je u 18. minuti kada je Marco Pašalić pucao izvana šesnaesterca preko gola. Hajduk je uzvratio u idućem napadu, ali nitko nije uspio doći do prizemnog ubačaja Dialla kroz kazneni prostor.

Rijeka je nastavila prijetiti i u nastavku. U 47. minuti, Pašalić je iznenadio vratara s 25 metara udaljenosti, ali je Lučić uspio skrenuti loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta, Marić je pokušao glavom, ali nije bio precizan.

Odlučujući trenutak dogodio se u 70. minuti kada je Pjaca povukao loptu po lijevoj strani i dodao je prema Fruku, koji je dalje proslijedio Pašaliću. Pašalić je ostao sam i sigurno zakucao loptu u mrežu.

Hajduk je imao priliku za izjednačenje u 76. minuti kada je Perišić ubacio, ali Trajkovski nije uspio dobro zahvatiti loptu glavom. Tri minute kasnije, Perišić je pucao nakon ubačaja s desne strane, ali nije uspio pogoditi okvir gola.

Rijeka sada vodi s 65 bodova, Dinamo ima 60, ali i utakmicu manje, dok je Hajduk treći s 55 bodova. Istra je osma s 28 bodova, dok Slaven Belupo (27) i Rudeš (7) drže posljednje dvije pozicije na ljestvici.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!