Naslovnica » STANIŠIĆ JE UZEO LOPTU NA SVOJOJ POLOVICI: Uslijedio je gol za nestvarni rekord! (VIDEO)

Bayer Leverkusen je kod West Hama sačuvao prednost (2:0) iz prve četvrtfinalne utakmice Europa lige sa 1:1, rezultirajući konačnim rezultatom od 3:1 i tako nastavio svoj lov na trostruku krunu, istovremeno postavljajući još jedan rekord u najuspješnijoj sezoni u povijesti kluba.

Golom postignutim minutu prije kraja, Leverkusen je postao klub liga Petice s najdužim nizom nepobjedivosti u povijesti. Ovo je već 44. uzastopna utakmica bez poraza za Bayer, što predstavlja rekord u svim natjecanjima, nadmašujući Juventus koji je od svibnja 2011. do istog mjeseca sljedeće godine imao 43 utakmice bez poraza. Leverkusen je tako postao momčad liga Petice s najdužim nizom bez poraza u povijesti, s 38 pobjeda i 6 remija u ovoj impresivnoj seriji.

Međutim, zasluge za rekord njemačke momčadi također pripadaju njenom Hrvatu. Iako se čini da je ukupni rezultat protiv West Hama, kao i rekord koji je Bayer Leverkusen ostvario, bio lakši za postizanje nego što je zapravo bio.

Nakon što je Bayer na svom terenu pobijedio West Ham 2:0, Englezi su na uzvratu poveli 1:0 već u 13. minuti, smanjujući prednost suparnika, koju su održavali sve do 89. minute. No, tada su napadali u potrazi za golom koji bi poništio prednost Leverkusena iz prve utakmice. Dakle, minutu prije kraja, West Ham je imao izglednu pobjedu, a Bayer se suočavao s prvom porazom nakon 43 utakmice.

No, Bayeru nije visio samo rekord, nego i prolazak u polufinale. Tada je Josip Stanišić preuzeo loptu na svojoj polovici terena te je s njom u trku prešao 30-ak metara prema sredini terena. Zatim ju je proslijedio Jeremieu Frimpongu, koji je ušao u kazneni prostor i zabio gol, donoseći Bayeru prolazak u polufinale Europa lige i postavljanje rekorda nepobjedivosti u najjačim ligama.

Leverkusen je već osvojio Bundesligu i sada želi osvojiti i njemački kup te Europa ligu. Stanišić, koji je na posudbi iz Bayerna, zabilježio je svoju četvrtu asistenciju sezone u Bayeru, uz jedan postignuti gol, baš protiv Bayerna. Sada se natječe za još dva trofeja, čekajući finalni susret njemačkog kupa protiv Kaiserslauterna te polufinale Europa lige protiv Rome.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!