Naslovnica » OSIJEK SRUŠIO LOKOMOTIVU U BORBI ZA EUROPU: Mlada nada utrpala dva komada, zabio i Mierez! (VIDEO)

Osijek je u 33. kolu SuperSport HNL-a svladao Lokomotivu s 3:1, odmaknuvši se na četiri boda prednosti u borbi za posljednje mjesto koje vodi u europska natjecanja. Momčad Zorana Zekića bila je znatno nadmoćnija tijekom cijele utakmice, a pobjedu su osigurali golovi 18-godišnjeg Antona Matkovića u 65. i 79. minuti te pogodak Ramona Miereza u 77. minuti. Lokomotiva je igrala s igračem manje od 59. minute, a počasni gol za goste postigao je Marin Šotiček u 90. minuti.

Osijek je dominirao tijekom cijelog susreta i pravo je čudo da nisu postigli gol prije 65. minute s obzirom na sjajnu izvedbu Nikole Čavline na vratima Lokomotive. U 22. minuti Pušić je propustio dobru priliku, a u 41. minuti Čavlina je izvanredno obranio udarac glavom Ramona Miereza.

Argentinski napadač ponovno je imao šansu u 55. minuti, ali mu je Čavlina obranio udarac glavom, a potom s poda nogom izbacio odbijenu loptu, čime je spriječio siguran gol.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 57. minuti kada je Karlo Bartolec srušio Antona Matkovića s leđa, sprečavajući ga da nastavi prema golu. Ovaj prekršaj dodatno je oslabljenje za već ranjivu Lokomotivu, što je Osijek iskoristio u 65. minuti.

U 65. minuti Bukvić je poslao loptu s lijeve strane, ali nije pronašao suigrače. Međutim, nespretna reakcija obrane Lokomotive omogućila je Matkoviću da zatrese mrežu za 1:0. Pet minuta kasnije Matković je imao priliku, ali je pogodio blok, no utakmicu je zaključio Mierez svojim 18. prvenstvenim golom u 76. minuti.

To je bio klasični gol Miereza. Nakon što je Cokaj ubacio iz kornera, Argentinac je nadskočio sve igrače Lokomotive i glavom poslao loptu u mrežu za 2:0. Tri minute kasnije, nakon ubačaja iz kornera, Pušić je prenio loptu na drugu stativu, gdje je Matković bio spreman i postigao svoj drugi gol za 3:0.

Lokomotiva je smanjila rezultat u 90. minuti lijepim golom Marina Šotičeka, no to nije bilo dovoljno da bi promijenilo tijek utakmice. Sada, s tri kola preostala do kraja sezone, Lokomotiva zaostaje četiri boda za Osijekom. Dobra vijest za momčad Silvija Čabraje je da će Osijek u sljedeća dva kola igrati protiv Rijeke i Dinama, dok Lokomotiva ima nešto lakši raspored s utakmicama protiv Slaven Belupa i Rudeša.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!