Naslovnica » MLADI HRVAT OPET ZABIO U NJEMAČKOJ: Evo koliko mu je narasla vrijednost! (VIDEO)
slika: Vecernji.hr

Igor Matanović, 21-godišnji hrvatski nogometaš i reprezentativac, postigao je još jedan pogodak za Karlsruhe, koji je ostvario novu pobjedu u drugoj njemačkoj ligi. U utakmici 30. kola, Karlsruhe je na svom terenu svladao Herthu iz Berlina s 3:2, a Matanović je zabio gol za vodstvo od 2:1 na kraju prvog poluvremena.

Wanitzek je u 77. minuti povećao prednost domaće ekipe na 3:1, dok je Tabaković, dvostruki strijelac za goste, smanjio na 3:2 iz penala u 87. minuti, postavljajući konačan rezultat. Ovom pobjedom Karlsruhe je preskočio Herthu i Hannover na ljestvici, te se sada nalazi na petom mjestu s 46 bodova. Na vrhu su Holstein Kiel s 61 bodom, St. Pauli s 60, i Fortuna Düsseldorf s 55 bodova.

Matanović, hrvatski napadač, ima sjajnu sezonu. Ovo mu je 13. gol u ligi ove sezone, što ga stavlja na sedmo mjesto među strijelcima druge njemačke lige. Prošlog ljeta došao je u Karlsruhe na posudbu iz Eintrachta, gdje mu ugovor traje do ljeta 2026. godine.

Svoju karijeru započeo je u St. Pauliju, debitirajući u drugoj Bundesligi s 17 godina i postigavši jedan gol u prvoj sezoni, što je bilo dovoljno da ga Eintracht kupi za 500.000 eura u ljeto 2021. godine. Eintracht ga je zatim poslao natrag u St. Pauli na posudbu, gdje je igrao sljedeće dvije sezone, skupivši ukupno 56 nastupa s tri postignuta gola i pet asistencija.

Prošlog ljeta prešao je u Karlsruhe i briljirao. U 28 utakmica postigao je 13 golova i imao četiri asistencije, s prosjekom jednog gola ili asistencije svakih 117 minuta igre. Ova impresivna forma vratila ga je u U-21 reprezentaciju, nakon što je izostao od 2022. godine. Na posljednjem ažuriranju Transfermarkta, njegova vrijednost je porasla za 300 posto, s jedne na četiri milijuna eura, što je najveća procijenjena vrijednost u njegovoj dosadašnjoj karijeri.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!