KONAČNO: Hajduk prekinuo niz od pet uzastopnih poraza! (VIDEO)

Naslovnica » KONAČNO: Hajduk prekinuo niz od pet uzastopnih poraza! (VIDEO)
slika: HNK Hajduk Split

Hajduk je prekinuo niz od pet uzastopnih poraza u svim natjecanjima pobjedom protiv Slaven Belupa 1:0 u Koprivnici u 31. kolu SuperSport HNL-a. Jedini pogodak na utakmici postigao je Aleksandar Trajkovski u 12. minuti.

Trener Hajduka, Jure Ivanković, suočio se s mnogim problemima prije utakmice, uključujući ozljedu lijevog beka Šimuna Hrgovića, zbog koje je morao promijeniti sastav. Filip Krovinović, ključni igrač Hajduka, prvi put ove sezone ostao je na klupi, dok je Vadis Odjidja-Ofoe dobio priliku u veznom redu. Gol za pobjedu postigao je Trajkovski nakon centaršuta Josipa Brekala s desne strane. Trajkovski je izbjegao zaleđe i pogodio iz blizine.

Golmani su briljirali u prvom poluvremenu. Ivan Sušak iz Slavena obranio je udarce Odjidja-Ofoea i Anthonyja Kalika u istoj minuti, dok je Borna Buljan iz Hajduka spriječio pokušaje Ante Šute i Bujara Pllane.

Rokas Pukštas iz Hajduka imao je priliku za povećanje vodstva u 42. minuti, ali nije uspio pogoditi glavom iz blizine. U drugom dijelu, Slaven Belupo imao je nekoliko dobrih prilika, uključujući pogodak u gredu Tomislava Štrkalja nakon kornera, te udarac u stativu nakon ubacivanja Benedika Mioča.

Ivan Perišić ušao je s klupe za Hajduk, ali nije značajno promijenio dinamiku igre. Ovo je bila prva pobjeda Hajduka u proljetnom dijelu sezone, koja ih zadržava na trećem mjestu na ljestvici. Slaven Belupo ostaje deveti, ispred posljednjeplasiranog Rudeša.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!