Naslovnica » KAD NIJE LIVI, ONDA JE IVI: Hrvatska jedva pobijedila Tunis i prošla u finale turnira u Egiptu! (VIDEO)

Hrvatska je uspjela izboriti svoje mjesto u finalu ACUD Cupa nakon pobjede nad Tunisom u jedanaestercima, nakon što je regularno vrijeme završilo bez pogodaka. S druge strane, Egipat je također osigurao svoje mjesto u finalu pobjedom protiv Novog Zelanda rezultatom 1:0. Finalni susret između Hrvatske i Egipta zakazan je za utorak u 21 sat.

Unatoč očekivanjima da će Hrvatska dominirati s obzirom na razliku u vrijednosti momčadi prema Transfermarktu, prvih 45 minuta prošlo je bez značajnijih prilika za Hrvatsku. Zlatko Dalić je započeo utakmicu s Lukom Ivanušecom i Marijom Pašalićem na krilima te Andrejem Kramarićem kao centarforom.

Međutim, unatoč takvoj postavi, Hrvatska nije uspjela probiti čvrsti tuniski obrambeni blok. Tunis je imao priliku povesti u 26. minuti, ali Ali Abdi nije uspio pogoditi gol. Kasnije je Tunis postigao gol u 31. minuti preko Hamza Jelassija, ali VAR je intervenirao i poništio pogodak zbog zaleđa.

U drugom poluvremenu, Hrvatska je imala više prilika za gol, ali udarci Gvardiola, Pašalića i Erlića nisu završili u mreži. Iako su imali priliku, Tunis nije uspio iskoristiti svoje šanse. Loša vijest za Hrvatsku bila je ozljeda Martina Erlića u 58. minuti.

Nakon 90 minuta bez golova, odluka je pala u raspucavanju penala. Ivica Ivušić je bio junak tog raspucavanja, obranio je tri udarca i osigurao Hrvatskoj mjesto u finalu. Za Hrvatsku su uspješno izvodili Kramarić, Majer, Petković, Mario i Marco Pašalić, dok je tuniski vratar Dahmen obranio udarce Juranovića i Vlašića.