Naslovnica » ISTRA DEKLASIRALA SLAVEN: Ekong zabio jedan od najljepših golova HNL sezone! (VIDEO)

Istra je otvorila 32. kolo Supersport HNL-a uvjerljivom pobjedom 3:0 protiv Slaven Belupa na stadionu Aldo Drosina. Domaća ekipa je sve golove postigla u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Elias Filet iz penala, Emmanuel Ekong te golman Slavena Ivan Sušak, koji je postigao autogol.

Trener Istre Paolo Tramezzani poslao je na teren ekipu s trojicom stopera, pri čemu je Dario Marešić, koji je inače stoper, igrao desnog beka. Standardni desni bekovi Luka Hujber i Adnan Kadušić ostali su na klupi. S druge strane, trener Slavena Ivan Radeljić dao je priliku mlađim igračima, pa su od prve minute zaigrala dva juniora, 19-godišnji Filip Krušelj i 18-godišnji Leon Bošnjak.

Istra je brzo povela, već nakon šest minuta igre, kada je Elias Filet bio precizan s bijele točke. To mu je bio peti gol u sezoni. Drugi pogodak, koji je možda i najljepši gol sezone, postigao je Emmanuel Ekong u 15. minuti. Slavko Blagojević oduzeo je loptu igraču Slavena i pokrenuo kontru. Ekong je krenuo s centra prema golu, no pred njim je bilo nekoliko braniča. Prešao je na desnu stranu i s 25 metara opalio loptu koja se od prečke odbila u mrežu. Golman Sušak nije imao šanse zaustaviti ovaj udarac.

Sušak je kasnije nespretno pospremio loptu u vlastitu mrežu, što je rezultiralo trećim golom Istre u 34. minuti, čime je utakmica bila praktično zaključena. Ovom pobjedom Istra se odmakla četiri boda ispred Slavena na osmom mjestu tablice. Ekong, koji je postigao drugi gol, trenutno je posuđeni igrač iz Empolija, a ostaje neizvjesno hoće li igrati za Istru i sljedeće sezone.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!