FULLKRUG DONIO POBJEDU BORUSSIJI: PSG promašio nemoguće! (VIDEO)

Naslovnica » FULLKRUG DONIO POBJEDU BORUSSIJI: PSG promašio nemoguće! (VIDEO)

Borussia je u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka pobijedila PSG rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Niclas Füllkrug u 36. minuti. U zanimljivom susretu domaćini su imali još nekoliko prilika, dok su Parižani dvaput pogodili stativu i propustili dva odlična šuta.

U početku utakmice, oba tima igrala su oprezno. Prvu priliku imao je Borussia u 14. minuti kada je Sabitzer primio dobar pas u šesnaestercu, ali Donnarumma je uspješno obranio njegov udarac. Međutim, u 36. minuti domaćini su uspjeli doći do vodstva.

PSG-ova obrana nije dobro primijenila ofsajd zamku, što je omogućilo Füllkrugu da preuzme dugu loptu od Schlotterbecka i juri prema golu. Donnarumma nije dobro zatvorio prvi kut, a Füllkrugov snažan udarac ostavio je talijanskog golmana bez šanse.

To je bilo jedino uzbuđenje u prvom poluvremenu, ali u nastavku je uslijedila prava drama. PSG je bio blizu izjednačenja u 51. minuti kada je Kylian Mbappe gađao suprotni kut, no lopta je pogodila stativu. Odbila se do Hakimija, koji je pokušao pogoditi bliži kut, ali je također pogodio okvir gola.

Tri minute kasnije, Mbappe je ponovo probio obranu Borussije, ali je njegov udarac zaustavio golman Kobel. Borussia je u tim trenucima bila pod pritiskom, a PSG je propustio još jednu priliku u 56. minuti kada je Hakimi idealno ubacio loptu na peterac, a Fabian Ruiz glavom promašio gol.

Borussia je imala svoju veliku šansu u 60. minuti, kada je Sancho prošao kroz šesnaesterac i vratio loptu za Füllkruga, koji je bio potpuno sam ispred gola, ali je pucao preko. Dvanaest minuta kasnije, Kobel je fantastično obranio šut Dembeleu, koji je u 80. minuti, baš kao i Füllkrug, propustio još jednu veliku priliku, gađajući visoko preko gola.

Borussia je mogla sve riješiti šest minuta prije kraja kada je Brandt pobjegao obrani, ali ga je Beraldo sustigao i blokirao njegov udarac. Na kraju, Borussia je ostvarila značajnu pobjedu za uzvrat koji će se odigrati u Parizu sljedećeg tjedna.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!