Naslovnica » SPEKTAKL DO SPEKTAKLA: PSG ‘zamrznuo’ Barcelonu, Dortmund u golijadi izbacio Atletico! (VIDEO)

Nogometaši PSG-a su se plasirali u polufinale Lige prvaka nakon što su u četvrtfinalu nadmašili Barcelonu s ukupnim rezultatom 6:4.

Prva utakmica je pripala Barceloni s rezultatom 3:2, dok je večeras u Katalonskoj prijestolnici PSG slavio s 4:1.

Susret je započeo povoljno za Barcelonu jer su poveli već u 12. minuti golom Raphine. Međutim, nakon pola sata igre Barcelona je ostala s igračem manje zbog izravnog crvenog kartona za Araujoa.

PSG je nakon toga preuzeo kontrolu nad utakmicom, te je pet minuta prije kraja prvog dijela uspio izjednačiti. Barcola je poslao oštru loptu u šesnaesterac, a Dembele je bio na pravom mjestu i zabio protiv svog bivšeg kluba. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:1.

Zadnja linija Barcelone je izdržala samo devet minuta pritiska u drugom dijelu. Hakimi je asistirao Vitinhu koji je precizno pogodio sa 20-ak metara za preokret.

Pola sata prije kraja utakmice PSG je povećao prednost na 3:1, a strijelac je bio Mbappe koji je sigurno realizirao kazneni udarac. Barcelona je imala nekoliko prilika za povratak, ali je Mbappe u 89. minuti postigao gol za konačnih 4:1.

PSG će u polufinalu Lige prvaka igrati protiv Borussije iz Dortmunda, koja je sinoć eliminirala Atletico Madrid. Prva utakmica završila je rezultatom 2:1 za Atletico, dok je Borussia večeras slavila u Dortmundu rezultatom 4:2.

Julian Brandt, Ian Maatsen, Niclas Füllkrug i Marcel Sabitzer postigli su golove za domaćine, dok je Angel Correa pogodio za Atletico, dok je drugi pogodak za goste bio autogol Matsa Hummelsa.

Uzbudljiva utakmica je započela s dvije stopostotne šanse za obje ekipe. Borussia je povela u 34. minuti golom Juliana Brandta, dok je Maatsen pet minuta kasnije udvostručio vodstvo.

Nakon poluvremena, Atletico je s tri zamjene pokušao promijeniti dinamiku igre, a autogol Matsa Hummelsa smanjio je na 2:1. Angel Correa je izjednačio na 2:2 u 64. minuti, ali je Borussia brzo odgovorila i povela golovima Füllkruga i Sabitzera.

Borussia Dortmund se tako plasirala u polufinale nakon 11 godina, a posljednji put su stigli i do finala, koje su izgubili od Bayerna.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!