DINAMO JE OSTAO NA VRHU: Veliki kiks Rijeke u borbi za naslov! (VIDEO)

Naslovnica » DINAMO JE OSTAO NA VRHU: Veliki kiks Rijeke u borbi za naslov! (VIDEO)

Rijeka je doživjela značajan poraz protiv Lokomotive u utakmici 32. kola SuperSport HNL-a, izgubivši rezultatom 3:1 u Kranjčevićevoj. Taj poraz ozbiljno je narušio njihove šanse za osvajanje naslova prvaka. Lokomotiva je povela u 37. minuti golom Roberta Mudražije, a šest minuta kasnije Marin Šotiček povećao je prednost na 2:0. Jorge Obregon postigao je pogodak za Rijeku u 67. minuti, no to nije bilo dovoljno da preokrenu rezultat. Lokomotiva je potvrdila pobjedu golom Šotičeka duboko u sudačkoj nadoknadi, čime je Rijeka prepustila prvo mjesto Dinamu.

Rijeka je dobro započela utakmicu, kontrolirajući igru u prvim minutama. Franjo Ivanović imao je priliku već u 6. minuti, ali domaćini su blokirali njegov udarac. Lokomotiva se odlučila za obrambenu taktiku i brze kontranapade. U 15. minuti, činilo se da je povela, ali je VAR poništio gol zbog zaleđa. Ipak, u 37. minuti, Mudražija je iskoristio odbijenu loptu nakon slobodnog udarca i zabio za vodstvo Lokomotive.

Nakon prvog gola, Rijeka je bila zatečena, a Lokomotiva je ubrzo postigla još jedan pogodak. Ponovno nakon prekida, ovoga puta iz kornera, Art Smakaj uputio je udarac koji je Šotiček skrenuo u mrežu za 2:0.

Trener Rijeke, Serse Cosmi, odlučio je napraviti tri izmjene na poluvremenu, ali to nije promijenilo tijek utakmice. Lokomotiva je nastavila prijetiti kroz kontranapade, dok je Rijeka bila nesigurna u napadu. Lokomotiva je propustila nekoliko dobrih prilika, ali u 67. minuti, Obregon je postigao gol za Rijeku, unijevši novu nadu gostima.

No, Rijeka nije uspjela izjednačiti. Umjesto toga, Lokomotiva je povećala svoju prednost u sudačkoj nadoknadi, nakon lošeg ispucavanja Rijekinog golmana. Tako je Dinamo zadržao prvo mjesto uoči velikog derbija protiv Rijeke sljedeće nedjelje, dok je Lokomotiva ostala u utrci za mjesto u Europi.