DINAMO BLIZU NAGRADE OD ČAK 35 MILIJUNA EURA: Treba pomoć imenjaka!

Naslovnica » DINAMO BLIZU NAGRADE OD ČAK 35 MILIJUNA EURA: Treba pomoć imenjaka!

Aktualni prvak Hrvatske, Dinamo, ima sedam preostalih utakmica u SuperSport HNL-u do kraja sezone. Trenutno se nalazi na drugom mjestu tablice, s pet bodova manje od vodeće Rijeke, koja ima odigranu jednu utakmicu više, uključujući gostovanje kod Rijeke. Plavi su optimistični da će uspjeti preokrenuti sezonu u završnici lige te osvojiti svoju 25. titulu od neovisnosti i 19. u zadnjih 20 godina.

Osim želje za osvajanjem naslova i navijačke satisfakcije, Dinamo ima i dodatni motiv. Klub nikad nije bio bliže plasmanu u Ligu prvaka, a to dolazi u trenutku kada se najprestižnije klupsko natjecanje reformira s nikad više utakmica i bogatijim novčanim nagradama.

Nova verzija bogate Lige prvaka uključuje jednu veliku skupinu umjesto klasičnih skupina, s 36 momčadi umjesto dosadašnjih 32. Svaka momčad će odigrati osam utakmica. Procjenjuje se da bi plasman u ovo natjecanje mogao donijeti klubovima poput Dinama čak 35 milijuna eura, čak i ako ne postignu značajan uspjeh.

Jedno mjesto u Ligi prvaka rezervirano je za klub s najboljim koeficijentom iz kvalifikacija, pri čemu se u obzir uzimaju samo zemlje s nižim nacionalnim koeficijentom koji nemaju direktno mjesto. SHNL spada u tu kategoriju.

Što se tiče direktnog plasmana, Dinamo ima nekoliko rivala ispred sebe na trenutačnoj ljestvici koeficijenata, poput Šahtara, Basela, Slavie i Kopenhagena. Nadaju se da ovi klubovi neće osvojiti svoja prvenstva i time neće izravno ući u Ligu prvaka.

Srećom za Plave, Basel je već otpao iz konkurencije, dok Kopenhagen i Slavia također nisu u idealnoj poziciji. Šahtar u Ukrajini trenutačno vodi na tablici, ali Dinamo Zagreb će svim srcem navijati da zadrže vodeću poziciju do kraja sezone.

Dinamo također ima šansu za izravan plasman u Europsku ligu ako ne osvoji prvenstvo. Klub se trenutačno nalazi na vrhu ljestvice koeficijenata za kvalifikacije za Europsku ligu, što im daje nadu za direktan plasman u skupine, ako ne osvoje prvenstvo.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!