ZA MNOGE JE OVO KLJUČAN POTEZ: Evo kako je Modrić spasao Real Madrid!

Naslovnica » ZA MNOGE JE OVO KLJUČAN POTEZ: Evo kako je Modrić spasao Real Madrid!
slika: Vecernji.hr

Nogometaši Reala plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su u Madridu preokrenuli zaostatak od 0:1 te pobijedili Bayern rezultatom 2:1. Prvi susret u Münchenu završio je rezultatom 2:2, a Real je osigurao prolazak golovima Joselua u 88. i 91. minuti, nakon što je Alphonso Davies doveo Bayern u vodstvo u 68. minuti. Luka Modrić odigrao je ključnu ulogu u tom preokretu.

Kapetan hrvatske reprezentacije tako je izborio svoje šesto finale Lige prvaka te će imati priliku 1. lipnja, na Wembleyu protiv Borussije Dortmund, osvojiti šesti naslov u ovom prestižnom natjecanju. U jučerašnjoj utakmici Modrić je ušao u igru u 69. minuti, a iako nije postigao gol niti asistirao, svjetski mediji i korisnici društvenih mreža hvale njegov doprinos mirnoći i kontroli igre. Posebno se ističe njegov potez u 85. minuti.

Modrić će u rujnu navršiti 39 godina, a zbog toga je njegov obrambeni potez pred kraj utakmice izazvao oduševljenje navijača i medija. Bayern je tada imao vodstvo i veliku priliku za povećanje na 2:0, čime bi osigurao plasman u finale Lige prvaka. No, upravo je Modrićov sprint spriječio vjerojatni kraj sezone za Real u ovom natjecanju.

Bayern je započeo kontranapad s trojicom igrača koji su se približavali Realovom golmanu Andriju Luninu, dok je jedini branič ispred njih bio Ferland Mendy. 20-godišnji Aleksandar Pavlović našao se u prilici jedan-na-jedan s golmanom, ali Modrić, koji je bio blizu korner-zastavice na suprotnom kraju terena, započeo je nevjerojatan sprint i na kraju čisto izbacio loptu ispred Pavlovića, samo sekundu prije nego što je on mogao završiti akciju.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!