VELIKA POBJEDA DINAMA NA POLJUDU: Majstorija Petkovića! (VIDEO)

Naslovnica » VELIKA POBJEDA DINAMA NA POLJUDU: Majstorija Petkovića! (VIDEO)
slika: gol.hr

U visokom ogledu 28. kola SuperSport HNL-a, Dinamo je trijumfirao nad Hajdukom 1:0 zahvaljujući sjajnom pogotku Brune Petkovića u 38. minuti. Ovom pobjedom, Dinamo je preskočio Hajduk na tablici i sada zaostaje pet bodova za Rijekom uz jednu utakmicu manje. Hajduk zaostaje osam bodova i suočava se s gubitkom Marka Livaje, koji je ozlijeđen u drugom poluvremenu.

Oba trenera su iznenadila s postavama. Hajduk je startao s Lovrom Kalinićem na golu, ali bez Josipa Brekala, koji je bio na klupi. S druge strane, Dinamo je iznenadio postavom, s Ronaelom Pierre-Gabrielom na lijevom beku, Stefanom Ristovskim na desnom beku, te s Maximeom Bernauerom uz Kevina Theophile-Catherinea u sredini obrane.

Dinamo je dominirao u početku susreta dok je Hajduk bio pasivan, bez jasnog plana igre. Iako su bile greške s obje strane, Dinamo je uspio povesti u 38. minuti kada je Petković majstorski završio akciju na rubu šesnaesterca, probivši se kroz obranu i zatresavši mrežu za vodstvo od 1:0. Hajdukov vratar Lovre Kalinić nije imao nikakve šanse.

Hajduk je imao priliku izjednačiti prije poluvremena, ali je Fahd Moufi u nadoknadi vremena promašio veliku priliku. Na drugoj strani, Dinamo je također imao svoje šanse, uključujući i udarac Martina Baturine koji je završio na stativi.

U drugom poluvremenu, Hajduk je imao nekoliko prilika za gol, ali je Ivan Nevistić, vratar Dinama, sjajno branio svoju mrežu. Sudac Daniel Siebert je odsudio strogo, ali pravedno, podijelivši sedam žutih kartona tijekom utakmice.

U konačnici, Dinamo je izdržao pritisak i zadržao vodstvo, osiguravši pobjedu u ovom velikom derbiju.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!