TO TI TAK IDE: Fenomenalni Dinamo razbio Rijeku za dvostruku krunu! (VIDEO)

Naslovnica » TO TI TAK IDE: Fenomenalni Dinamo razbio Rijeku za dvostruku krunu! (VIDEO)
22.05.2024., stadion Rujevica, Rijeka – Uzvratna utakmica finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, HNK Rijeka – GNK Dinamo.

Dinamo je, nakon 0:0 u prvoj utakmici na Maksimiru, u uzvratnom susretu finala SuperSport Kupa na Rujevici pobijedio Rijeku 3:1 i osvojio svoju 17. titulu u ovom natjecanju. Momčad Sergeja Jakirovića trijumfirala je zahvaljujući golovima Petra Sučića u 28., Martina Baturine u 42. i Marka Bulata u 80. minuti. Rijekin počasni gol postigao je Toni Fruk u 91. minuti iz slobodnog udarca.

Rijeka je odlično započela utakmicu i već u 3. minuti Nevistić je obranio udarac Fruka, a u 16. minuti Radeljić je glavom pucao preko gola nakon ubačaja iz kornera. Dinamo se mučio s izlascima na protivničku polovicu, a u 24. minuti Zlomislić je obranio Petkovićev udarac, što je najavilo Dinamov gol četiri minute kasnije. Petković je lijepo primio loptu i proigrao Hoxhu, koji je asistirao Sučiću za 0:1.

Taj gol poremetio je ritam Rijeke, koja je do tada igrala dobro. U 32. minuti Petković je ponovno bio opasan, ali Sučić nije uspio iskoristiti priliku. U 40. minuti Baturina je nabacio loptu za Petkovića, čiji je udarac glavom pogodio stativu.

U 42. minuti Dinamo je povisio vodstvo. Nakon brze akcije Hoxha je asistirao Baturini, koji je preciznim udarcem s 18 metara pogodio kut za 0:2.

Rijeci su u tom trenutku, zbog pravila gola u gostima, trebala tri gola, a najbliže su bili u 54. minuti kada je Obregon glavom pucao preko gola. Kako se utakmica bližila kraju, nervoza je rasla, posebno kod domaćina, dok je Dinamo imao još nekoliko prilika.

U 62. minuti Baturina je stvorio priliku za Hoxhu, čiji je udarac blokirao Smolčić. Deset minuta kasnije, Baturina je povukao kontru i proigrao Hoxhu, koji nije uspio realizirati čistu priliku.

No, Dinamo je osigurao pobjedu u 80. minuti zahvaljujući sjajnom potezu Petkovića, koji je savršeno proigrao Bulata, a ovaj je zabio za 3:0. Rijekin počasni gol u 91. minuti postigao je Fruk iz slobodnog udarca.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!