NITKO NE IGRA VIŠE OD DINAMOVA VEZNJAKA: Neće preskočiti čak ni Varaždin!

Naslovnica » NITKO NE IGRA VIŠE OD DINAMOVA VEZNJAKA: Neće preskočiti čak ni Varaždin!
slika: peakpx

Da Josip Mišić nije morao napustiti teren na poluvremenu utakmice protiv Lokomotive (1-0) zbog ozljede, bio bi samo pet minuta udaljen od dostizanja 4000 odigranih minuta ove sezone. No, zbog ozljede gležnja nakon sudara s Robertom Mudražijom, Mišić je stao na 3950 minuta. Trener Dinama Sergej Jakirović izjavio je kako nije siguran koliko je ozljeda ozbiljna, ali je priznao da gležanj izgleda prilično loše i da je zabrinut jer Mišić igra ključnu ulogu u momčadi. Ako Mišić nije u igri, to može ozbiljno poremetiti ravnotežu tima.

Iako je Dinamo uspio pobijediti bez Mišića u nekoliko utakmica ove sezone, njegov izostanak obično se primjećuje kada tim nije u punoj snazi. Njegov povratak u formu poklopio se s pozitivnim nizom rezultata za Dinamo. Nakon teškog poraza od PAOK-a u Solunu, trener Jakirović je promijenio taktiku i posložio ekipu, što je pomoglo Mišiću da se vrati u top formu. Uz svoju sposobnost zaustavljanja protivničkih napada i iznimne asistencije, Mišić je postao ključni igrač Dinama u lovu na titulu.

Što se tiče njegove minutaže, Mišić je daleko ispred drugih hrvatskih igrača. Njegovih 3950 minuta podijeljeno je na 47 utakmica, što ga čini jednim od najopterećenijih igrača u Europi. U usporedbi s drugim veznjacima, Mišić je odigrao značajno više minuta. Ovaj podatak pokazuje koliko je Dinamo ovisan o njemu i zašto se trener Jakirović nada da će Mišić biti spreman za sljedeću utakmicu protiv Varaždina. Iako se ozljeda gležnja čini ozbiljnom, optimizam raste jer se Mišić osjeća bolje i postoji šansa da zaigra već u subotu. Međutim, ako ne bude spreman, Dinamo ima zamjene poput Ademija i Sučića koji mogu pokriti njegovo odsustvo, ali jasno je da Jakirović preferira Mišića u svom sastavu, posebno uoči derbija protiv Rijeke.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!