Nisu zapucali u okvir: Šokantan poraz Bayerna u Rimu! (VIDEO)

Naslovnica » Nisu zapucali u okvir: Šokantan poraz Bayerna u Rimu! (VIDEO)
Nisu zapucali u okvir: Šokantan poraz Bayerna u Rimu! / slika: Eurosport

U drugom danu nokaut-faze i osmine finala Lige prvaka dogodilo se trenutno najveće iznenađenje. Lazio, trenutni viceprvak Italije koji ove sezone ima problema u Serie A, pobijedio je Bayern München rezultatom 1:0 na svom stadionu Olimpico u Rimu. Jedini gol postigao je Ciro Immobile iz jedanaesterca u 69. minuti.

Ovo je ponovno susret osmine finala kao prije tri godine, kada je Bayern lako pobijedio u obje utakmice. Međutim, večeras Nijemci nisu uspjeli nijednom uputiti udarac u okvir gola čuvara mreže Ivana Provedela. Iako je posjed lopte bio u korist Bayerna s 61%, ostaje dojam da Bayern nije zaslužio više, a Talijani imaju prednost prije uzvrata na Allianz Areni 5. ožujka.

Bayern je dominirao posjedom tijekom cijele utakmice, ali nije uspio stvoriti mnogo opasnih situacija. Najbolje prilike u prvom poluvremenu imali su Leroy Sane i Jamal Musiala, ali oba su pokušaja završila pokraj gola. Lazio je također bio blizu gola na početku drugog poluvremena.

Dayot Upamecano je napravio ključnu pogrešku kada je izgubio loptu, a Luis Alberto ju je preuzeo i poslao Gustava Isaksona samog pred Manuela Neuera. Neuera je uspio obraniti njegov udarac. U 69. minuti, Upamecano je opet napravio grešku i snažno udario Isaksona po gležnju u kaznenom prostoru.

Francuski sudac François Letexier pokazao je crveni karton Upamecanu, a Ciro Immobile je sigurno zabio penal, čime je donio pobjedu Laziju. Tridesettri-godišnji kapetan Lazija nastavlja svoju seriju golova, nakon što je nedavno postigao 200. gol u Serie A. Bayern je imao posjed i igrača manje, ali je Lazio iz kontri stvarao opasnije situacije.