MODRIĆ STALNO POMIČE GRANICE: Pridružio se elitnom društvu!

Naslovnica » MODRIĆ STALNO POMIČE GRANICE: Pridružio se elitnom društvu!

Real Madrid i Manchester City su odigrali izvanrednu prvu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka, završivši 3:3. City je povukao prvi potez s golom Bernarda Silve već u drugoj minuti, no Real je brzo preokrenuo zahvaljujući autogolu Rubena Diasa u 12. minuti i pogotku Rodryga u 14. minuti. Phil Foden je izjednačio za City u 68. minuti, a tri minute kasnije Joško Gvardiol je postigao čudesan gol za preokret. Ipak, Federico Valverde je spasio Real od poraza s izvanrednim golom u 79. minuti.

Luka Modrić, kapetan hrvatske reprezentacije, ušao je u igru umjesto Tonija Kroosa u 71. minuti i odigrao ključnu ulogu za Real u preostalih 19 minuta. Za to vrijeme, imao je 31 dodir s loptom s impresivnom uspješnošću dodavanja od 88%. Osim toga, osvojio je oba duela u kojima se našao i oduzeo jednu loptu suparnicima. Njegov ulazak u igru jasno je promijenio ritam utakmice u korist Reala.

Modrić je također zabilježio svoj 124. nastup u Ligi prvaka, od čega je osam imao kao igrač Tottenhama, a 116 u dresu Reala. Time se pridružio elitnom društvu od 20 igrača s najviše nastupa u povijesti natjecanja. Nažalost, nedostaje mu samo jedan nastup kako bi se probio među top 15 igrača, gdje se nalazi Clarence Seedorf.

Na vrhu liste najviše nastupa u Ligi prvaka nalaze se Cristiano Ronaldo s 183 nastupa, Iker Casillas sa 177 i Lionel Messi sa 163 nastupa. U dresu Real Madrida, osim Modrića, samo četiri igrača imaju više nastupa od njega: Casillas (150), Karim Benzema (133), Raul (130) i Sergio Ramos (129). Od aktivnih igrača u Real Madridu, Toni Kroos je najbliži Modriću sa 106 nastupa.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!