HAJDUK DEKLASIRAO RUDEŠ: Pukštas i Krovinović zabili po dva gola! (VIDEO)

Naslovnica » HAJDUK DEKLASIRAO RUDEŠ: Pukštas i Krovinović zabili po dva gola! (VIDEO)

Hajduk je u 32. kolu SuperSport HNL-a pobijedio Rudeš 5:1 na praznom Poljudu. Utakmica je igrana bez gledatelja zbog kazne koju je klub dobio zbog nereda nakon polufinalne utakmice SuperSport Hrvatskog kupa protiv Dinama. Unatoč praznim tribinama, Hajduk je pružio uzbudljivu igru i ostvario uvjerljivu pobjedu.

Dvostruki strijelac za Hajduk bio je Rokas Pukštas, koji je postigao dva gola, ali i jedan autogol. Filip Krovinović dodao je još dva gola, a Nikola Kalinić jedan. Za Hajduk je debitirao Noa Skoko, sin Josipa Skoke, legende kluba.

Hajduk je trenutno treći na tablici sa 61 bodom, dok su Rijeka i Dinamo na drugom i prvom mjestu sa 71 i 72 boda. Rudeš je posljednji sa samo sedam bodova i već je poznato da će ispasti iz lige.

U prvom poluvremenu Hajduk je krenuo žestoko. Pukštas je prvo promašio otvorenu priliku pogodivši stativu, ali se iskupio nekoliko sekundi kasnije zabivši glavom nakon asistencije Yassinea Benrahoua. Rudeš je imao nekoliko prilika, ali nije ih uspio iskoristiti. Hajduk je potom povećao prednost kada je Pukštas ponovno zabio nakon ubačaja Aleksandra Trajkovskog. No, nekoliko minuta kasnije, Hajdukov golman Borna Buljan nije uspio izbaciti loptu, pogodivši Pukštasa, što je rezultiralo autogolom.

Rudeš je imao još prilika do kraja prvog poluvremena, uključujući opasan pokušaj Dominika Prpića koji je zamalo doveo do još jednog autogola Hajduka, ali je Buljan dobro reagirao. Hajduk je također imao priliku za treći gol, ali je Aleksandar Trajkovski promašio sjajnu šansu prije poluvremena.

U drugom poluvremenu, Hajduk je bio dominantan. Filip Krovinović zabio je svoj prvi gol u 53. minuti, a drugi je dodao šest minuta kasnije nakon asistencije Josipa Brekala. Nikola Kalinić zaključio je kontranapad u 71. minuti, postigavši peti gol za Hajduk.

Utakmica je bila puna akcije, a Hajdukovi igrači Brekalo i Ivan Perišić pokušali su dodati još jedan gol, ali nisu uspjeli. Među zamjenama je bio i Noa Skoko, koji je ušao u 72. minuti, obilježavajući svoj debi za Hajduk.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!