FENOMENALNO: Luka Sučić zabio i asistirao u porazu Salzburga! (VIDEO)

Naslovnica » FENOMENALNO: Luka Sučić zabio i asistirao u porazu Salzburga! (VIDEO)
slika: LAOLA1

Nogometaši Sturma su osigurali mjesto u finalu austrijskog Kupa nakon što su na gostovanju pobijedili RB Salzburg rezultatom 4-3 u polufinalu. Utakmica je bila iznimno uzbudljiva, s Salzburgom koji je poveo 1:0 zahvaljujući golu Oumara Soleta u 11. minuti. Međutim, Sturm je preokrenuo rezultat postigavši tri gola zaredom, a strijelci su bili Wiliam Boving (25′), Tomi Horvat (52′) i David Schnegg (71′).

Luka Sučić, hrvatski nogometaš, vratio je nadu domaćinu smanjivši rezultat na 2:3 u 79. minuti, ali Geyrhofer je samo dvije minute kasnije postigao gol za 4:2. Aleksa Terzić je u 90. minuti postavio konačnih 3:4 na asistenciju Sučića. Sučić je ušao u igru u 55. minuti, dok je Roko Šimić za Salzburg igrao od početka drugog poluvremena.

Sturm, koji brani naslov, drugu je godinu zaredom izbacio Salzburg, prošle godine to je bilo u četvrtfinalu nakon izvođenja jedanaesteraca. U finalu će se Sturm suočiti s bečkim Rapidom, koji je u srijedu na gostovanju pobijedio Leoben rezultatom 3:0 golovima Guida Burgstallera (26′), Christophga Langa (41′) i Fallyja Mayulua (90+1′).

Finale je zakazano za 1. svibnja, a bit će to repriza prošlogodišnjeg finala kada je Sturm slavio rezultatom 2:0. Za Rapid će to biti čak 30. finale, a dosad su slavili 14 puta, posljednji put 1995. godine, dok je Sturm dosad igrao 11 finala i osvojio je Kup šest puta. Najviše naslova ima bečka Austrija sa 27 titula.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!