Dinamo je u finalu Kupa! (VIDEO)

Naslovnica » Dinamo je u finalu Kupa! (VIDEO)

Dinamo i Rijeka će se susresti u finalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Dinamo je pobijedio Hajduk na Poljudu rezultatom 1:0, osiguravajući svoje mjesto u finalu protiv Rijeke, koja je eliminirala Lokomotivu. Sandro Kulenović postigao je jedini gol u 15. minuti susreta. Ivan Perišić debitirao je za Hajduk, ući u igru u 72. minuti. Finale će se odigrati u dvije utakmice, prva 15. svibnja, a druga 30. svibnja.

Za Dinamo će to biti 24. finale, od kojih su dosad osvojili rekordnih 16 puta. S druge strane, Rijeka je u svom devetom finalu Kupa, a dosad je osvojila šest puta.

Nakon što je Dinamo u subotu pobijedio u ligaškom susretu s 1:0, četiri dana kasnije su se dva najveća hrvatska kluba ponovno susrela na Poljudu. Ovoga puta u polufinalu Kupa, s identičnim ishodom.

Ovo je već šesti derbi između Hajduka i Dinama ove sezone. Počelo je s pobjedom Dinama u Superkupu u srpnju na Maksimiru s 1:0. Sedam dana kasnije, Hajduk je na istom stadionu otvorio sezonu pobjedom 2:1. Splićani su pobijedili u listopadu na Poljudu s 1:0, dok je treći ligaški susret, odigran u prosincu na Maksimiru, završio bez golova.

Prije četiri dana Dinamo je slavio na Poljudu u prvenstvu s 1:0, a sada se serija nastavlja novim susretom na istom mjestu, ovoga puta u polufinalu Kupa, gdje su Modri opet minimalno pobijedili.

Jakirović je iznenadio s Kulenovićem, koji je postigao odlučujući gol. Oba trenera su napravila nekoliko promjena u sastavima u odnosu na nedjeljni susret. Mislav Karoglan je odlučio dati priliku Šimunu Hrgoviću, Josipu Brekalu, Yassineu Benrahouu i Nikoli Kaliniću od prve minute, dok su Emir Sahiti, Rokas Pukštas i Ismael Diallo ostali na klupi, a ozlijeđeni Marko Livaja nije bio u konkurenciji.

S druge strane, strateg Dinama Sergej Jakirović je od prve minute stavio na teren Maura Perkovića, Darija Špikića, Petra Sučića i Sandra Kulenovića. Za razliku od prethodne utakmice, Arber Hoxha i Takuro Kaneko su ostali na klupi, dok Arijan Ademi i Maxime Bernauer nisu bili ni u sastavu.

I ovaj susret, kao i nedavni ligaški, sudili su strani suci. U prvenstvu je susret sudio Nijemac Daniel Siebert, dok je susret u Kupu sudio Talijan Fabio Maresca.

Derbi je počeo sjajnom prilikom za Petkovića, koji je u šestoj minuti promašio nemoguće. Sučić je sjajnim dodavanjem uposlio Petkovića na drugoj stativi, ali je napadač Dinama prebacio vrata. Samo minutu kasnije priliku je imao Nikola Kalinić, koji je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je Ivan Nevistić obranio.

Modri su poveli u 15. minuti. Baturina je sjajno prošao kroz obranu Hajduka i dodao loptu Petkoviću, koji je pucao s ruba kaznenog prostora, Lovre Kalinić je obranio, ali je Kulenović pospremio odbijanac za vodstvo gostiju. Hajdukov vratar se pritom ozlijedio pa je umjesto njega u igru ušao Ivan Lučić.

Dominacija Dinama u prvih 45 minuta. Dinamo je imao novu veliku priliku u 32. minuti. Pierre Gabriel je projurio po krilu, ubacio do Špikića, čiji je udarac sjajno obranio Lučić. Samo šest minuta kasnije nova prilika za Dinamo. Sučić je u kontri odlično proigrao Kulenovića, koji je pucao u Lučića. U drugoj minuti nadoknade Kulenović je ponovno prijetio, pretrčao je Šarliju i pucao iskosa, ali se Lučić dobro postavio obranivši udarac. Dinamo je apsolutno dominirao u prvom dijelu, a domaćin je imao sreće što nije primio više golova.

U drugom dijelu prvi je zaprijetio Hajduk, Krovinović je u 48. minuti pucao s 14 metara, ali pored gola. Uzvratio je Petković minutu kasnije, ali je Lučić još jednom sjajno obranio. U 53. minuti ponovo je pucao Petković, ali nedovoljno opasno, baš kao i Krovinović u 60. minuti.

Perišić je ušao u zadnjih 20 minuta. Pola sata prije kraja susreta Ivan Perišić je krenuo na zagrijavanje, što je uzbudilo navijače na Poljudu. Deset minuta kasnije hrvatski reprezentativac je ušao, debitiravši za splitski sastav nakon ozljede koljena koju je zadobio u rujnu.

Samo nekoliko minuta kasnije Perišić je zaprijetio pucajući glavom, ali nije bio dovoljno opasan. U 81. minuti odličnu priliku za izjednačenje imao je Trajkovski, ali nije bio precizan. U 89. minuti za Dinamo je zaigrao još jedan oporavljenik, Marko Rog, koji nije igrao od srpnja 2023. Najbliže izjednačenju Hajduk je bio u šestoj minuti nadoknade, Sigur se najbolje snašao u gužvi, no njegov udarac je završio na vrhu vratnice.

KLIKNITE OVDJE DA POGLEDATE NAŠE PROGNOZE UTAKMICA, A OVDJE SU NAŠI TIKETI DANA!