Naslovnica » ANTE BUDIMIR IMAO JE PENAL U 97. MINUTU ZA IZJEDNAČENJE: Uslijedio je najgori jedanaesterac ikad! (VIDEO)
slika: ESPN

U 31. kolu španjolskog nogometnog prvenstva, Valencia je slavila na gostovanju protiv Osasune rezultatom 1:0, iako je hrvatski napadač Ante Budimir promašio kazneni udarac u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli u 18. minuti zahvaljujući golu Andre Almeide nakon lijepe akcije. Diego Lopez je sjajno proigrao Almeidu, koji je iz desne strane kaznenog prostora preciznim udarcem zatresao mrežu za vodstvo od 1:0.

Domaći tim je imao priliku izjednačiti u 40. minuti kada je Moi Gomez pucao s ruba šesnaesterca, no lopta je pogodila obrambenog igrača i odbila se od lijeve vratnice.

Najbolju priliku za izjednačenje Osasuna je imala u sudačkoj nadoknadi nakon što je Ante Budimir izborio kazneni udarac. Ruben Pena je ubacio s desne strane do Budimira, koji je srušen u kaznenom prostoru od strane Huga Guillamona. Iako sudac Jose Munuera prvotno nije pokazao na bijelu točku, promijenio je svoju odluku nakon pregleda snimke iz VAR sobe.

Budimir je preuzeo odgovornost za izvođenje kaznenog udarca, ali izveo ga je katastrofalno loše. Zaletio se, zastao, te nespretno dodirnuo loptu koja je komajte došla do Giorgija Mamardašvilija, koji ju je lako obranio. Komentator je izrazio nevjericu, nazivajući to najgorim izvođenjem penala ikad.

Da je Budimir postigao pogodak, to bi mu bio 17. gol u ovoj sezoni Primere, izjednačivši se s vodećim strijelcem lige, Ukrajincem Artemom Dovbikom, koji igra za Gironu.

KLIKNITE OVDJE I POGLEDAJTE PENAL BUDIMIRA!

Valencija je ovom pobjedom napredovala za jedno mjesto i sada je sedma s 47 bodova, dok je Osasuna ostala na 11. poziciji sa 39 bodova. Real Madrid se nalazi na vrhu tablice sa 78 bodova, ispred Barcelone sa 70 i Girone sa 65 bodova.